Nauczyciele, którym nadano tytuł honorowy profesora oświaty w 2013 r.:

  •  Alicja Bialic – Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 34 w Rzeszowie
  • Bogusława Bogucka – nauczyciel konsultant, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu, Filia w Jeleniej Górze
  • Barbara Borowy – nauczyciel języka rosyjskiego, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju
  • Florian Brom – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Gliwicach
  • Ilona Zofia Cichoń – nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Toruniu
  • Ryszard Dolata – nauczyciel technologii i konstrukcji mechatronicznych, Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim
  • Iwona Fechner-Sędzicka – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, zajęć komputerowych i przyrody, Szkoła Podstawowa nr 7 w Toruniu
  • Henryk Gadomski – nauczyciel muzyki, II Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce
  • Jerzy Hazuka – nauczyciel gry na skrzypcach, Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Gdańsku
  • Jolanta Maria Konieczna – nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Szczecinie
  • Tamara Kropiowska – nauczyciel biologii, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Słupsku
  • Katarzyna Łoza – Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Bytomiu
  • Radosław Dariusz Moskal – nauczyciel przedmiotów zawodowych, Zespół Szkół nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim.
  • Barbara Dagmara Niziołek – Dyrektor Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie
  • Ewa Pater – nauczyciel fizyki i astronomii, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Świnoujściu
  • Elżbieta Piniewska – nauczyciel języka polskiego, I Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu
  • Mirosław Antoni Trociuk – nauczyciel fizyki, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcące we Włodawie
  • Halina Waszkiewicz-Rosiek – Dyrektor Społecznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku
  • Mariusz Zyngier – nauczyciel przedmiotów zawodowych, Zespół Szkół w Połańcu
  • Mirosława Żuber – nauczyciel fizyki i astronomii, I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku

O tytule honorowym "Profesora Oświaty"

Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadawany jest przez Ministra Edukacji Narodowej na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty nauczycielom spełniającym określone kryteria formalne oraz merytoryczne. Do kryteriów formalnych zaliczają się status nauczyciela dyplomowanego oraz minimum 20-letni okres pracy w zawodzie nauczyciela, w tym co najmniej 10-letni okres pracy jako nauczyciel dyplomowany.

Czytaj więcej...

Skład Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty

Obecny skład Kapituły, powołany zarządzeniem nr 15 Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 maja 2013 r.:

Przewodniczący Kapituły:
  • Pan prof. dr hab. inż. Edmund Wittbrodt

Wiceprzewodniczący Kapituły:
  • Pan dr Jacek Stańdo

Członkowie Kapituły:
  • Pan Jerzy Sieczka
  • Pan Eugeniusz Buda
  • Pan prof. Janusz Gęsicki
  • Pani Anna Gawin
  • Pani Marzena Kędra
  • Pan prof. dr hab. Robert Kwaśnica
  • Pan Zygmunt Puchalski
  • Pan Włodzimierz Paszyński
  • Pani Mirosława Mazurczak
  • Pani Renata Rosowska
  • Pani Danuta Stępień
  • Pan Sławomir Wilk
  • Pan prof. dr hab. inż. Władysław Wieczorek
  • Pani Grażyna Złocka-Korzeniewska

„Profesorowie Oświaty” w latach 2008 – 2012

Nauczyciele, którym nadano tytuł honorowy Profesora Oświaty w latach 2008 - 2012:

2012:

  1. Danuta Chwastek – Nauczyciel języka polskiego, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Inowrocławiu
  2. Aleksander Mizera – Nauczyciel chemii, Gimnazjum Nr 1 Andrychowie
  3. Jadwiga Poznańska – Nauczyciel fizyki, Zespół Szkół Nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie
  4. Zdzisław Nowakowski – Nauczyciel praktycznej nauki zawodu i technologii informacyjnej, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu
  5. Waldemar Piotr Kotowski – Nauczyciel geografii i przedsiębiorczości, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Gdyni
  6. Janina Duda – Nauczyciel matematyki, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zabrzu
  7. Marek Piętka – Nauczyciel matematyki, Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie
  8. Bożena Kawicka – Dyrektor Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej dla Dzieci, Młodzieży i ich Rodzin w Nowogardzie
  9. Zenona Stojecka – Nauczyciel fizyki i astronomii, I LO w Wieluniu
  10. Marian Pietryka – Nauczyciel matematyki, dyrektor Gimnazjum  Nr 9 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie
  11. Ireneusz Stanisław Bujnowski – Nauczyciel informatyki, I Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
  12. Cecylia Heller – Nauczyciel gry na fortepianie PSM I i II stopnia w Opolu
  13. Irena Tarasiewicz – Nauczyciel tańca klasycznego i repertuaru scenicznego, Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa w Gdańsku
  14. Anna Niczyporuk – Nauczyciel przedmiotów elektronicznych, dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku
  15. Roman Chyła – Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Sandomierzu
  16. Małgorzata Kopiczko – Nauczyciel języka polskiego, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ełku
  17. Tadeusz Eckert – Nauczyciel muzyki, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach
  18. Wiesław Zdziabek – Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie, XIV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu
  19. Ewa Kurzak – Dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 5 w Głogowie
  20. Maria Teresa Romanowska – Nauczyciel matematyki, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu

2011:


  1. Grażyna Dziedzic - Nauczyciel języka polskiego - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Bydgoszczy
  2. Rafał Łaszkiewicz - Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
  3. Jerzy Prokopowicz - Nauczyciel przedmiotów informatycznych - dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych i Elektronicznych w Radomsku
  4. Mieczysław Pietrucha - Nauczyciel przedmiotów zawodowych - dyrektor Zespołu Szkół Nr 34 im. Mieszka I w Warszawie
  5. Teresa Kurpiewska - Nauczyciel informatyki dyrektor Publicznego Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Łomży
  6. Józef Przybylski - Nauczyciel podstaw przedsiębiorczości - dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży
  7. Zbigniew Edward Klimowicz - Nauczyciel matematyki - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Sybiraków w Białymstoku
  8. Piotr Wiesław Górski - Nauczyciel techniki - dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych Nr 1 im. Jana Pawła II w Białymstoku
  9. Kazimierz Ickiewicz - Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie w Zespole Szkół Technicznych im. kmdra Antoniego Garnuszewskiego w Tczewie oraz nauczyciel przysposobienie obronnego w Collegium Marianum Liceum Katolickim im. Jana Pawła II w Pelplinie
  10. Bogumiła Lenard - Nauczyciel przyrody - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. kpt. Leonida Teligi w Ustce
  11. Daniel Nadworski - Nauczyciel historii - dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 w Lęborku
  12. Lucyna Oglęcka - Nauczyciel przedsiębiorczości - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Rumi
  13. Maria Goleń - Nauczyciel wychowania przedszkolnego - dyrektor Przedszkola Nr 12 w Chorzowie
  14. Halina Misiarz - Nauczyciel wychowania przedszkolnego, pedagog korekcyjny - dyrektor Przedszkola Nr 5 Integracyjnego w Nysie
  15. Krystyna Szewczyk-Lang - Nauczyciel matematyki - dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zdzieszowicach
  16. Adam Grzeszczak - Nauczyciel przysposobienia obronnego i przedmiotów zawodowych - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Pile
  17. Ryszard Kalina - Nauczyciel matematyki - dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ostrzeszowie
  18. Wioletta Małgorzata Bartoszewska - Nauczyciel wychowania przedszkolnego - dyrektor Przedszkola Nr 9 „Bursztynek" w Koszalinie
  19. Oksana Citak - Nauczyciel historii - dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Wałbrzychu
  20. Izabela Koziej - Nauczyciel historii - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 we Wrocławiu

2010:

  1. Bogumiła Bąk -  Nauczyciel biologii, II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 w Raciborzu
  2. Władysława Maria Francuz - Nauczyciel - instruktor, Centrum Młodzieży im. Henryka Jordana  w Krakowie
  3. Grażyna Złocka-Korzeniewska - Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza  w Białymstoku
  4. Danuta Stępień -  Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im Mikołaja Kopernika w Rzeszowie
  5. Antoni Cofalik - Nauczyciel gry na skrzypcach, Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Krakowie
  6. Jolanta Swiryd -  Dyrektor  XXIII Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Józefa Tischnera w Łodzi
  7. Lidia Klaro-Celej - Nauczyciel prowadzący zajęcia rewalidacyjne, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych nr 1 w Warszawie
  8. Bogusław Lanuszny - Nauczyciel fizyki i informatyki, VIII Liceum Ogólnokształcące im Marii Skłodowskiej-Curie w Katowicach
  9. Marzena Kędra - Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance
  10. Małgorzata Dońska-Olszko - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 109 w Warszawie
  11. Krystyna Raczkowska-Tomczak - Nauczyciel fizyki, Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr V w Opolu
  12. Marian Giermakowski - Nauczyciel historii, II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Zamoyskiego w Lublinie
  13. Romuald Sadowski - Dyrektor Schroniska dla Nieletnich i Zakładu Poprawczego w Warszawie-Falenicy

2009:

  1. Henryk Pawłowski - Nauczyciel matematyki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Toruniu
  2. Aleksandra Szlendak - Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Toruniu
  3. Tomasz Malicki - Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 26 im. Andrzeja Struga w Krakowie
  4. Anna Lechowicz - Nauczyciel rewalidacji w Zespole Szkół Specjalnych Nr 109 w Warszawie
  5. Mirosław Kwaśniak - Nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Samochodowych im. Obrońców Westerplatte w Rzeszowie
  6. Maria Anna Bartnicka - Nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w Białymstoku
  7. Aleksander Staniszew - Nauczyciel wychowania fizycznego w Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie
  8. Hanna Grządziel - Nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Łączności w Szczecinie
  9. Bronisław Forski - Dyrektor Gimnazjum Nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia  w Strzegomiu
  10. Małgorzata Wozaczyńska - Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie

2008


  1. Danuta Daszkiewicz-Ordyłowska - Dyrektor XII Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu
  2. Czesława Feddek - Dyrektor Zespołu Szkół i Placówek nr 1 w Bydgoszczy
  3. Marek Golka - Nauczyciel fizyki i astronomii w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Radomiu
  4. Bogusław Kołcz - Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum w Nowym Sączu
  5. Wiesław Kosakowski - Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Gdyni
  6. Maria Naparty - Nauczyciel fizyki i astronomii w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Bydgoszczy
  7. Andrzej Smolik - Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku
  8. Grażyna Tatka - Nauczyciel przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Kielcach
  9. Wojciech Tomalczyk - Nauczyciel matematyki w Zespół Szkół Ogólnokształcących  nr 1 w Gdyni
  10. Elżbieta Zgondek - Dyrektor Przedszkola nr 163 w Warszawie

01 ORE 02 ORPEG 03 CIE 04 CKE 05 IBE 06 KOWEZIU