21 września 2017

Edukacja historyczna – spotkanie szefowej MEN z członkami Fundacji From the Depths

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska spotkała się w czwartek, 21 września br. z Jonnym Danielsem prezesem Fundacji From the Depths, która współpracuje z osobami ocalałymi z Holocaustu oraz ze społecznościami żydowskimi z całego świata.

W spotkaniu uczestniczyli również wiceminister edukacji Maciej Kopeć, a także amerykański aktor i producent telewizyjny Dean Cain oraz przedstawiciele Warsaw Institute.

Głównym tematem spotkania była edukacja historyczna. Minister Anna Zalewska mówiła m.in. o inicjatywach podejmowanych przez MEN na rzecz dialogu polsko-izraelskiego oraz nauczaniu historii.

– Istotne jest promowanie polskiej historii w świecie, opowiadanie o bohaterskich postawach i edukowanie młodzieży – wskazywała szefowa MEN.

Podkreślała również, że wdrażania obecnie reforma edukacji zakłada także wzmocnienie nauczania historii w szkołach. Uczestnicy spotkania dyskutowali również o roli nowych mediów i sztuce filmowej w edukacji historycznej.

Fundacja From the Depths to organizacja non profit, której celem jest budowanie wspólnej przyszłości pomiędzy Polakami i Żydami. Fundacja współpracuje z osobami ocalałymi z Holocaustu oraz ze społecznościami żydowskimi z całego świata, szczególnie z Europy Wschodniej. Założyciel i prezes Fundacji Jonny Daniels był inicjatorem oraz organizatorem obchodów 69. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau oraz Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu.

W kwietniu 2016 roku From the Depths ustanowiło odznaczenie im. Jana i Antoniny Żabińskich. Nagroda ta przyznawana jest Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II Wojny Światowej. Fundacja jest również partnerem Stowarzyszenia Polskich Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, na rzecz którego świadczy bieżącą pomoc.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwa Edukacji Narodowej

Idź do góry