11 maja 2018

Finał Olimpiady Cyfrowej

Zakończyła się II edycja Olimpiady Cyfrowej dofinansowanej ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zawody finałowe rozegrano 20-21 kwietnia br. w Collegium Civitas w Warszawie. W centralnym etapie Olimpiady Cyfrowej wzięło udział 20 uczniów z całego kraju.

Zwycięzcą zawodów został Albert Lewandowski z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Kolejne miejsca zajęli: Hubert Oleksiak z VI Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni oraz Maciej Kaszkowiak z Zespołu Szkół nr 1 we Wronkach.

Podczas etapu centralnego uczniowie wykonywali dwa zadania. Pierwsze dotyczyło stworzenia hasła w Wikipedii z zakresu edukacji medialnej i cyfrowej, a drugie przygotowania cyklu filmów lub materiałów wideo na jeden z wybranych tematów: Social media – czego o nich nie wiemy, a wiedzieć powinniśmy?, Remiks i otwarte zasoby, Lokalne i nieznane – miejsca, inicjatywy, społeczności.

Olimpiada Cyfrowa to interdyscyplinarne, trójstopniowe zawody, których celem jest sprawdzenie kompetencji cyfrowych uczniów. Olimpiada kładzie nacisk na kształtowanie świadomego i odpowiedzialnego korzystania z nowych mediów.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Nowoczesna Polska, a głównym partnerem Collegium Civitas.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Departament Informacji i Promocji

Idź do góry