4 października 2018

Kampania promująca język polski – #KTOTYJESTEŚ

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z trwającą kampanią #KTOTYJESTEŚ, która ma za zadanie uświadamianie rodzicom na emigracji jak ważna jest nauka języka polskiego oraz podtrzymywanie naszej tradycji.

Celem kampanii jest pokazanie jak wiele zyskują osoby, które od najmłodszych lat uczyły się więcej niż jednego języka i uczęszczały do polskiej szkoły. Podjęte działania mają przyczynić się do tego, aby język rodziców i dziadków był wciąż żywy wśród młodych Polaków, którzy w przyszłości będą reprezentować nasz kraj w miejscu zamieszkania lub zapragną wrócić do Polski.

Organizator kampanii, Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie”, na stronie www.ktotyjestes.pl podpowiada jak wspierać dzieci dwujęzyczne, aby w przyszłości mogły w pełni wykorzystać swój potencjał intelektualny i poznawczy. Dodatkowo kampania promuje zalety wzrastania w dwujęzyczności i obala związane z tym mity oraz błędne przekonania.

Projekt współfinansowany jest w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Warto podkreślić, że Ministerstwo Edukacji Narodowej, chcąc przybliżyć zakres i formy wsparcia polskich szkół, opracowało specjalny poradnik „Wspomaganie nauczania języka polskiego i w języku polskim”. Zawiera on kompleksowe informacje o działaniach podejmowanych na rzecz oświaty polonijnej.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją dostępną pod linkiem
https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/wspomaganie-nauczania-jezyka-polskiego-i-w-jezyku-polskim-za-granica-informator-men.html

Idź do góry