24 czerwca 2017

Koniec roku szkolnego w Piławie Górnej z udziałem minister Anny Zalewskiej

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska uczestniczyła w piątek, 23 czerwca br., w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piławie Górnej na Dolnym Śląsku.

W swoim wystąpieniu szefowa MEN dziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za pracę w kończącym się roku szkolnym.

– To właśnie od waszych nauczycieli i rodziców zależy, jak będzie wyglądało wasze dorosłe życie. To oni was kształtują, rozwiewają wątpliwości i objaśniają otaczający was świat – powiedziała do uczniów minister Anna Zalewska.

Gratulując uczniom dobrych wyników w nauce, szefowa MEN oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie wakacji w całej Polsce.

– Chcę, byście wrócili z wakacji wypoczęci, zadowoleni i przygotowani do następnego roku szkolnego – mówiła minister edukacji.

Do Szkoły Podstawowej im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Piławie Górnej uczęszcza ponad 300 uczniów. Pracuje tam 24 nauczycieli. Dwa lata temu szkoła obchodziła jubileusz 45-lecia. Rozwijając zainteresowania i pasje uczniów, w ostatnich latach w szkole wdrożono pracę metodą projektów. Wszystkie klasy realizują działania mające na celu m.in. propagowanie zdrowego stylu życia, promowanie nauki, wskazywanie miejsc i sposobów zdobywania wiedzy we współczesnym świecie, a także zdobywanie informacji i doświadczeń o przyszłych zawodach.

Po wizycie w szkole minister edukacji zaprosiła przedstawicieli mediów na konferencję prasową we Wrocławiu z udziałem wojewody dolnośląskiego i dolnośląskiego kuratora oświaty. Tam minister Anna Zalewska podsumowała dotychczasowe działania dotyczące wprowadzania reformy oświaty.

– Nie udałoby się dotrzymać wszystkich terminów, przeprowadzić tych wszystkich przygotowań, gdyby nie wsparcie ze strony wojewodów, kuratorów oświaty, samorządowców, dyrektorów i nauczycieli. Składam im wielkie podziękowania – powiedziała Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na temat zakończonego roku szkolnego oraz praktyczne informacje na temat bezpieczeństwa podczas wakacji znaleźć można na stronie MEN.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Idź do góry