21 grudnia 2017

Marsz Żywych 2018 – informacja o naborze uczestników

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że nabór uczestników „Marszu Żywych 2018” będzie przeprowadzony w dniach 2-14 stycznia 2018 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie www.men.gov.pl. Już dziś serdecznie zachęcamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Szkołom zakwalifikowanym do udziału w Marszu proponujemy wizytę w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w okresie od 12 lutego do 31 marca 2018 r. Szkoły nie ponoszą kosztów biletu do Muzeum, jedynie dojazdu uczniów do i z Muzeum.

Przyszłoroczny Marsz Żywych odbędzie się w czwartek, 12 kwietnia 2018 roku. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji oraz program wizyty zostaną przekazanie zakwalifikowanym szkołom w terminie do 26 stycznia 2018 r.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca również nauczycieli i uczniów ze szkół i placówek oświatowych do pogłębiania wiedzy historycznej w tym zakresie poprzez korzystanie z oferty edukacyjnej Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.muzeumulmow.pl.

Szczegółowych informacji udziela Departament Współpracy Międzynarodowej – Koordynator Programu „Marsz Żywych”, telefon: (22) 3474 312.

Idź do góry