20 stycznia 2018

Nowy wóz bojowy dla OSP Bielawa – uroczystość z udziałem szefowej MEN

Minister Anna Zalewska w sobotę, 20 stycznia br. wzięła udział w uroczystym przekazaniu nowego wozu strażackiego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielawie.

W trakcie swojego wystąpienia, szefowa MEN przypomniała o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas trwających ferii zimowych.

– Po raz kolejny prosimy nauczycieli, rodziców i opiekunów, aby pamiętali o zasadach bezpiecznego wypoczynku. Sprawdzajmy, czy dany wypoczynek jest zarejestrowany i ma wszystkie zgody, czy autobus, którym jadą dzieci jest sprawny i czy w telefonach komórkowych są wszystkie telefony służące ratowaniu życia – podkreślała minister Anna Zalewska.

Szefowa MEN przypomniała także, że Ministerstwo Edukacji Narodowej jak zawsze przed każdymi feriami i wakacjami, przygotowało specjalny poradnik dotyczący bezpiecznego wypoczynku, który jest dostępny na stronie internetowej resortu.

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

W uroczystym przekazaniu pojazdu obecny był także Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Konieczny, władze miasta i strażacy. Najwięcej, bo aż 350 tysięcy złotych na zakup nowego przekazał sprzętu samorząd Gminy Bielawa. Z budżetu państwa udało się pozyskać 259 tys. zł, a kolejne 100 tys. przeznaczył Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska oraz Urząd Marszałkowski.

W ubiegłym roku tylko do samych pożarów strażacy-ochotnicy OSP w Bielawie wyjeżdżali około 200 razy. Nowy wóz bojowy będzie znaczącym wsparciem w ich codziennej pracy.

Fot. OSP Bielawa/ Urząd Miasta Bielawa

Idź do góry