3 sierpnia 2016

Podziękuj bohaterom Powstania Warszawskiego – wyślij kartkę w ramach akcji BohaterON!

Zachęcamy do udziału w edukacyjnym projekcie BohaterON–włącz historię! Od dzisiaj można wysłać bezpłatną kartkę i powiedzieć „dziękuję” Powstańcom Warszawskim.

BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Jego zadaniem jest edukować społeczeństwo, ukazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje Powstańców.

Bezpłatne kartki są dostępne w placówkach Poczty Polskiej, Totalizatora Sportowego, taksówkach Uber i Pociągach PKP Intercity, a także dystrybuowane przez wolontariuszy na wybranych wydarzeniach.

W ramach projektu zostanie zorganizowany ogólnopolski cykl 16 warsztatów dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się wszystkich najważniejszych faktów dotyczących Powstania Warszawskiego. Młodzież będzie miała również okazję do stworzenia własnych projektów dotyczących Powstania z 1944 r.

Tegoroczna „Kartka dla Powstańca” jest kontynuacją inicjatywy zapoczątkowanej z okazji 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W 2014 roku dzieci z ponad 30 szpitali z całej Polski wykonały własnoręcznie biało-czerwone kartki. Wzruszające prace małych pacjentów zostały przekazane uczestnikom walk o stolicę. Wielu z nich w bardzo emocjonalny sposób dziękowało nadawcom za otrzymane listy, a zainicjowany dialog pokoleń trwa do dziś.

Minister Edukacji Narodowej zasiada w Komitecie Honorowym projektu, który potrwa do 2 października 2016 r. W promocję akcji włączyli się aktorzy popularnego serialu „Czas Honoru”.

Szczegóły akcji

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Idź do góry