31 lipca 2018

Polscy uczniowie z medalami na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej

Zakończyła się 50. Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna (IChO 2018). Tegoroczne zawody, podobnie jak pierwsza edycja Olimpiady, zostały zorganizowane w Czechach i na Słowacji. Łącznie przedsięwzięcie trwało 10 dni – od 19 do 29 lipca br.

Polscy uczniowie zdobyli łącznie 4 medale. Srebrny krążek wywalczyli: Wojciech Jankowski z III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni, Paweł Tyrna z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej oraz Daniel Golec z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Brązowy medal przypadł w udziale Antoniemu Prusowi z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie.

Rywalizacja składała się części laboratoryjnej i teoretycznej. Podczas zawodów uczniowie mieli do wykonania i opisania trzy zadania laboratoryjne oraz kilka rozbudowanych zadań teoretyczno-rachunkowych.

Międzynarodowa Olimpiada Chemiczna odbywa się od 1968 roku. Polscy uczniowie uczestniczyli we wszystkich edycjach przedsięwzięcia. Łącznie 203 zawodników zdobyło na Międzynarodowej Olimpiadzie Chemicznej 191 medali, w tym: 51 złotych, 76 srebrnych i 64 brązowe.

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów!

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Departament Informacji i Promocji

Idź do góry