11 grudnia 2017

Przypomnijmy Bohaterów Niepodległości! – konkurs Instytutu Pamięci Narodowej

Instytut Pamięci Narodowej ogłasza konkurs edukacyjny „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej”. Cel przedsięwzięcia to zainspirowanie młodych ludzi do poszukiwań w swoich miejscowościach i lokalnych środowiskach osób zasłużonych w walce o wolność i niepodległość. Partnerem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Do udziału w konkursie zachęcamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, szkół polonijnych oraz członków organizacji młodzieżowych. Mogą w nim uczestniczyć także rodzice z dziećmi.

Zadaniem uczestników konkursu „Niezwyciężeni 1918–2018. Pokolenia Niepodległej” jest zebranie informacji (zdjęcia, pamiątki, relacje krewnych, odznaczenia) i spopularyzowanie wiedzy o wybranej osobie odznaczonej Krzyżem lub Medalem Niepodległości. Efekty swojej pracy uczniowie powinni zaprezentować społeczności szkolnej lub lokalnej w formie plakatu edukacyjnego, filmu bądź vloga.

Aby ułatwić młodym ludziom poszukiwanie bohaterów niepodległości Instytut Pamięci Narodowej przygotował bazę osób odznaczonych Krzyżem i Medalem Niepodległości http://niezwyciezeni1918-2018.pl/ .

Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

List Ministra Edukacji Narodowej i Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Departament Informacji i Promocji

Idź do góry