30 stycznia 2017

Ruszyła kolejna tura ferii zimowych

W poniedziałek 30 stycznia 2017 r. blisko 1,4 mln uczniów z 8463 szkół z pięciu województw rozpoczęło ferie zimowe. Uczniowie z województwa kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego odpoczywać będą do 12 lutego.

Dziś, po dwutygodniowej przerwie w nauce, do szkół wrócili uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ich ferie zaczęły się 14 stycznia.

Z kolei jeszcze przez tydzień – do 5 lutego – ferie będą mieli uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jako ostatni – od 11 do 26 lutego – odpoczywać będą uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. Jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe trwały w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Organizacja ferii w jednym terminie dla uczniów ze wszystkich województw powodowała wiele perturbacji komunikacyjnych i spore kłopoty w zakresie możliwości skorzystania z ośrodków wypoczynkowych i bazy turystycznej w chętnie odwiedzanych w okresie zimy województwach.

Sprawdź, o czym warto pamiętać przed wyjazdem na zimowisko.

Uczniom życzymy przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Idź do góry