6 lutego 2017

Trwają ferie zimowe

Troje dzieci uśmiechających się i leżących na śniegu, za nimi lasFot. Photogenica

Dziś, 6 lutego br., po dwutygodniowym wypoczynku, do szkół wrócili uczniowie z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Jeszcze przez tydzień – do 12 lutego – trwają ferie zimowe dla uczniów z pięciu województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego.

Z kolei od przyszłego poniedziałku, 13 lutego br. zimowy odpoczynek rozpoczną uczniowie z województwa dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Ich przerwa w nauce potrwa do 26 lutego.

Następne wolne dni od nauki przypadają w terminie od 13 do 18 kwietnia z okazji świąt wielkanocnych.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. Jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe trwały w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Organizacja ferii w jednym terminie dla uczniów ze wszystkich województw powodowała wiele perturbacji komunikacyjnych i spore kłopoty w zakresie możliwości skorzystania z ośrodków wypoczynkowych i bazy turystycznej w chętnie odwiedzanych w okresie zimy województwach.

Sprawdź, o czym warto pamiętać przed wyjazdem na zimowisko.

Uczniom życzymy przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Idź do góry