18 kwietnia 2018

Wizyta minister Anny Zalewskiej na Pomorzu Zachodnim w związku z tragicznym wypadkiem z udziałem uczniów

Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska spotkała się wczoraj z dyrekcją Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Uczniowie tej szkoły brali udział w wypadku drogowym w okolicy miejscowości Słowino w województwie zachodniopomorskim.

W busie, który we wczorajszym wypadku na drodze krajowej nr 37 zderzył się z ciężarówką, podróżowały 23 osoby. W wyniku tego zdarzenia 2 osoby poniosły smierć na miejscu, a kilkanaście zostało rannych. To uczniowie szkoły w Darłowie. Po tym wydarzeniu w placówce ogłoszono żałobę. Na znak pamięci uczniowie do końca tygodnia noszą wywinięte na ciemną stronę kołnierze od marynarskich, szkolnych mundurów.

Wszystkim poszkodowanym w wypadku zapewniono profesjonalną opiekę medyczną. Do dyspozycji szkoły i uczniów pozostają psychologowie, którzy udzielą niezbędnego wsparcia.

Podczas wizyty w województwie zachodniopomorskim, Minister Edukacji Narodowej odwiedziła uczniów, którzy przebywają w szpitalach w Sławnie i Słupsku.

– Jestem pod ogromnym wrażeniem zachowania się wychowawców i dyrektorów szkoły. W tych najgorszych momentach zachowali się jak trzeba. Uczniowie mają zapewnioną opiekę. Wszystkie służby od wczoraj są na miejscu – powiedziała szefowa MEN.

We wtorek na miejsce wypadku pojechał Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski, obecny był również zachodniopomorski wicekurator oświaty Robert Stępień.

W spotkaniach minister Annie Zalewskiej towarzyszył wicewojewoda Marek Subocz oraz zachodniopomorski wicekurator oświaty Robert Stępień.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Idź do góry