21 września 2017

Wizyta szefowej MEN w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nakle nad Notecią

Minister Anna Zalewska odwiedziła w środę, 20 września br. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle, który ucierpiał podczas sierpniowych nawałnic. Szefowa MEN spotkała się tam z przedszkolakami z okazji ich święta – Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka.

W czasie wizyty szefowa MEN podziękowała nauczycielom, rodzicom i samorządowcom za szybkie i skuteczne działania podjęte po nawałnicach. Dzięki ich wspólnym wysiłkom uczniowie mogli powrócić do szkoły i rozpocząć zajęcia lekcyjne.

– Jestem pod wrażeniem kompetencji samorządu i dyrektorów szkół, które ucierpiały i tego, jak poradzili sobie w tej sytuacji – powiedziała minister Anna Zalewska.

Szefowa MEN podkreśliła, że samorządy mogą ubiegać się o pieniądze z rezerwy 0,4 subwencji oświatowej na usuwanie szkód spowodowanych przez nawałnice. Środki z tej rezerwy będą przeznaczone na niezbędne remonty i naprawy w szkołach. Ponadto minister Anna Zalewska przypominała, że MEN przeznaczyło 5 mln zł na zasiłki, wyjazdy, zajęcia terapeutyczno-edukacyjne i opiekuńcze dla uczniów poszkodowanych w wyniku nawałnic.

Usuwanie szkód w ZSP nr 3 w Nakle spowodowało tygodniowe opóźnienie w rozpoczęciu zajęć lekcyjnych. Jeszcze przed inauguracją roku szkolnego, na zaproszenie Prezydenta Kielc, 40 uczniów przebywało na koloniach w Kielcach. Podczas tygodniowego wypoczynku dzieci odbyły szereg wycieczek i zwiedzały zabytki Ziemi Świętokrzyskiej. Spotkały się także z Sekretarzem Stanu w MEN Marzeną Machałek. Ponadto na początku wrześnie grupa 34 uczniów z ZSP nr 3 przebywała na tygodniowym wypoczynku w Sosnowcu.

W wyniku działania niekorzystnych warunków atmosferycznych zostały zalane hole, sale lekcyjne i pomieszczenia piwniczne. Uszkodzeniu uległa także infrastruktura szkolna znajdująca się wokół budynku.

Obecnie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle uczy się ponad 700 uczniów. W skład zespołu wchodzą: 3 oddziały przedszkolne, 18 klas szkoły podstawowej i 11 oddziałów gimnazjalnych.

Spotkanie szefowej MEN z przedszkolakami

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka Minister Anna Zalewska spotkała się z dziećmi z Przedszkola nr 1, które wchodzi w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3. Jest to pierwsza tego typu placówka w powiecie nakielskim. W przedszkolu funkcjonują trzy oddziały, w których uczy się i bawi 74 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Minister Anna Zalewska złożyła życzenia przedszkolakom z okazji ich święta, aby czas spędzony w przedszkolu był dla nich pełen radości i zabawy.

20 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Został ustanowiony przez Sejm RP w 2013 r., by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka. W tym dniu dla wychowanków przedszkoli w całej Polsce są przygotowywane specjalne atrakcje i wydarzenia. W wielu placówkach odbywa się wtedy pasowanie na przedszkolaka nowo przyjętych podopiecznych. Dzieci uczestniczą także festynach, koncertach i innych wydarzeniach kulturalnych przygotowanych z okazji ich święta.

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Departament Informacji i Promocji

 

Idź do góry