24 kwietnia 2018

Zakończenie 47. Olimpiady Biologicznej z udziałem wiceministra Macieja Kopcia

Podsekretarz Stanu w MEN Maciej Kopeć uczestniczył w poniedziałek, 23 kwietnia br. w zakończeniu 47. Olimpiady Biologicznej. Uroczystość, zorganizowana na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, była podsumowaniem kilkudniowych zmagań młodych biologów z całego kraju.

Wiceminister Maciej Kopeć wręczył złote medale najwyżej sklasyfikowanym uczestnikom Olimpiady Biologicznej. Pogratulował wszystkim finalistom i laureatom zawodów. Podziękował również opiekunom olimpijczyków za zaangażowanie i poświęcenie włożone przygotowanie młodych ludzi do udziału w Olimpiadzie.

Podczas zawodów centralnych uczniowie wykonywali zadania w pracowniach badawczych, rozwiązywali egzamin pisemny oraz uczestniczyli w obronie prac badawczych. Prace zostały wcześniej zrecenzowane przez co najmniej dwóch nauczycieli akademickich.

Najlepszy wynik osiągnął ubiegłoroczny zwycięzca Olimpiady Biologicznej Jaromir Hunia z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.

Drugi w zmaganiach młodych biologów był Paweł Tyrna z Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się: Jaromir Tomasik z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Kromera w Gorlicach i Kacper Ludwig z II Liceum Ogólnokształcącego w Wałbrzychu.

Zwycięzcy 47. Olimpiady Biologicznej będą reprezentowali Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej, która odbędzie się w lipcu w Teheranie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Departament Informacji i Promocji

Idź do góry