11 kwietnia 2018

Zakończenie 67. Olimpiady Fizycznej z udziałem wiceministra edukacji

Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN we wtorek, 10 kwietnia br. na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego spotkał się z uczestnikami tegorocznej edycji Olimpiady Fizycznej.

Olimpiada Fizyczna to jedna z polskich olimpiad przedmiotowych, przeznaczonych dla uczniów szkół średnich. Organizowana jest od 1950 roku przez Polskie Towarzystwo Fizyczne. Obecnie zawody odbywają się w trzech etapach: korespondencyjnym, okręgowym i ogólnopolskim.

W swoim wystąpieniu wiceminister edukacji podkreślił, jak ważną rolę pełni Olimpiada Fizyczna w promowaniu zainteresowań uczniów.

Wiceminister Maciej Kopeć przekazał szczególne gratulacje laureatom i finalistom Olimpiady. Podziękował także nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie w pracę ze zdolnymi uczniami, dla których fizyka jest ogromną pasją.

Do centralnego finału olimpiady zakwalifikowało się 80 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Tytuł laureata olimpiady zdobyło 32 z nich.

Najlepszymi okazali się:

– Łukasz Białas z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie,
– Konrad Pawlik z I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Krośnie,
– Wojciech Szymański z VI LO im. Jana Kochanowskiego w Radomiu,
– Maciej Maruszczak z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie,
– Dominik Borys z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej.

Spośród najlepszych zostanie wyłoniona reprezentacja, która latem reprezentować będzie nasz kraj na Międzynarodowej Olimpiadzie Fizycznej w Lizbonie.

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Idź do góry