5 października 2016

Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej

O radzie

Do zadań Rady należy wyrażanie opinii, w tym przedstawianie propozycji w kwestiach dotyczących dzieci i młodzieży w zakresie spraw objętych działem administracji rządowej oświata i wychowanie, w szczególności przedstawianie opinii na temat planowanych zmian, w tym propozycji rozwiązań.

W skład Rady wchodzi 16 członków Rady i ich zastępców, powołanych przez Ministra Edukacji Narodowej spośród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, według siedziby szkoły, po jednym przedstawicielu z każdego województwa.

Skład Rady

Województwo Dolnośląskie

  1. Pola Rudnicka – członek Rady,
  2. Maciej Jany – zastępca członka Rady;

Województwo Kujawsko-Pomorskie

  1. Karol Andrzejewski – członek Rady,
  2. Angelika Jaworska – zastępca członka Rady;

Województwo Lubelskie

  1. Kacper Szymczak – członek Rady,
  2. Elżbieta Gabryel – zastępca członka Rady;

Województwo Lubuskie

  1. Malwina Wilińska – członek Rady,
  2. Paweł Skibiński – zastępca członka Rady;

Województwo Łódzkie

  1. Dagmara Sobczak – członek Rady,
  2. Jakub Żebrowski – zastępca członka Rady;

Województwo Małopolskie

  1. Aleksandra Pałka – członek Rady,
  2. Franciszek Dąbrowa – zastępca członka Rady;

Województwo Mazowieckie

  1. Daniel Chudek – członek Rady,
  2. Aleksandra Kuc – zastępca członka Rady;

Województwo Opolskie

  1. Karolina Witek – członek Rady,
  2. Mateusz Wrotny – zastępca członka Rady;

Województwo Podkarpackie

  1. Tomasz Racławski – członek Rady,
  2. Iga Karasińska – zastępca członka Rady;

Województwo Podlaskie

  1. Szymon Ewko – członek Rady,
  2. Daniel Sjargi – zastępca członka Rady;

Województwo Pomorskie

  1. Julia Kelsz – członek Rady,
  2. Filip Górski – zastępca członka Rady;

Województwo Śląskie

  1. Dawid Witczak – członek Rady,
  2. Mateusz Powichrowski – zastępca członka Rady;

Województwo Świętokrzyskie

  1. Natalia Maj – członek Rady,
  2. Natalia Chrząszcz – zastępca członka Rady;

Województwo Warmińsko-Mazurskie

  1. Aleksandra Grędzińska – członek Rady,
  2. Wiktoria Korwek – zastępca członka Rady;

Województwo Wielkopolskie

  1. Adam Janczewski – członek Rady,
  2. Agata Przepiórka – zastępca członka Rady;

Województwo Zachodniopomorskie

  1. Artur Ryszkiewicz – członek Rady,
  2. Szymon Chachuła – zastępca członka Rady.
Idź do góry