4 października 2018

Scenariusze lekcji europejskiej – “Temat: Europa”

Zachęcamy nauczycieli do skorzystania ze scenariuszy lekcji europejskiej zawartych w publikacji „Temat: Europa”.

Publikacja „Temat: Europa” to efekt konkursu na scenariusz lekcji europejskiej zorganizowanego w 2017 r. przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W publikacji zaprezentowano szesnaście najwyżej ocenionych i najciekawszych – zarówno pod względem merytorycznym, jak i metodycznym – scenariuszy, wraz z materiałami pomocniczymi do wykorzystania podczas zajęć o tematyce europejskiej.

Ich cechami wspólnymi są: kreatywne podejście do tematyki, innowacyjne wykorzystanie metod pracy z młodzieżą, wysoka wartość merytoryczna oraz możliwość realizacji na różnych etapach kształcenia i przedmiotach. Prezentowane w publikacji pomysły na lekcje są pracami autorskimi nauczycieli – laureatów konkursu.

Publikacja z pewnością będzie pomocna w szerzeniu wśród młodego pokolenia wiedzy o wartościach europejskich i różnych aspektach działania Unii Europejskiej, jak również w opracowaniu własnych nowych form prowadzenia zajęć o tematyce europejskiej.

Publikacja w wersji elektronicznej znajduje się pod następującym linkiem.

Idź do góry